Kuszenie wyglądem
Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie – Punkt wyjścia – leczenie uzależnień;
Holistyczne Trzeźwienie:
Magda Zakrzewska – Swiatełko – tel. 708.657.0977
Kasia Blando – Swiatełko – tel. 773.720.5566
Association for Multicultural Behavioral Health
AMBH, 6650 N. Northwest Hwy, Suite 215, Chicago, IL 60631
“Kobieta na szlaku”… – grupa wsparcia z mysla o kobietach, które poszukują własnej drogi trzeźwosci…
Spotkania co dwa tygodnie w soboty: 16:00 – 17:30 w siedzibie AMBH
773 – 313.3757 ext. 108 – kontakt z terapeutą prowadzącym
Haymarket Center – 28 dniowy zamknięty program leczenia uzależnień
GATEWAY Alcohol & Drug Treatment Center
2200 Lake Victoria Dr., Springfield, IL 62703
Kasia Łoniewska MSW, CADC, QHEIC
tel. 217 – 529.6266 ext. 2617
The Way Back Inn
Organizacja oferuje serwisy dla osob uzaleznionych od
alkoholu, narkotykow, i hazardu. Spora czesc klientow zapisuje sie na dlugoterminowe leczenie od 3ech do
6sciu meisiecy. Podczas tego czasu, klienci zamieszkuja w jednym z trzech domow (2 dla mezczyzn
zlokalizowane w Maywood, IL, 1 dla kobiet w Oak Park, IL).
Klienci sa zobowiazani wieloma obowiazkami, glownie terapia
i leczeniem. Biora udzial w terapi grupowej i indywidualnej,
uczestnicza w spotkaniach AA i NA oraz pracuja indiwidualnie ze sponsorem.
Client Intake / Administrative Offices:
Way Back Inn and Grateful House
104 Oak Street
Maywood, Illinois 60153
Toll Free: (866) 993-6503
Phone: (708) 345-8422
FAX: (773) 344-2944
Email: wbi@waybackinn.org
Monday through Friday
9:00 AM to 5:00 PM CST
NICASA
Addiction Treatment Program (ATP)
Medyczny detox 1-3 dniowy. Przyjmują rezydentów Illinois, następnie skierowanie na rehabilitację.
Chicago Department of Human Services – informacje o schroniskach i programach leczenia uzależnień
Tylko Ty możesz zdecydować, czy AA jest szansą dla Ciebie, czy Twoim zdaniem AA może Ci pomóc. My staliśmy się członkami AA, kiedy w końcu zaprzestaliśmy prób opanowania naszego picia. Wciąż jeszcze nie możemy pogodzić się z myślą, że nigdy nie będziemy mogli pić bezkarnie. Inni członkowie AA powiedzieli nam, że jesteśmy chorzy (zawsze tak sądziliśmy!). Zdaliśmy sobie sprawę, że wielu innych cierpiało z powodu takiego samego poczucia winy, osamotnienia i beznadziejności jak my. Zrozumieliśmy, że powodem naszych cierpień była choroba, na którą zapadaliśmy – ALKOHOLIZM.
Zdecydowaliśmy się spróbować stawić czoło temu co alkohol zrobił z nami. Oto niektóre z pytań, na które staraliśmy się odpowiedzieć UCZCIWIE. Jeśli odpowiedzieliśmy cztery lub więcej razy TAK, uznaliśmy, że mamy poważny problem z piciem. Zobacz, ile razy Ty odpowiesz TAK.
Pamiętaj: przyznanie się, że masz problem, nie hańbi.
1. Czy kiedykolwiek postanawiałeś nie pić tydzień i dłużej, a udało Ci się tylko przez kilka dni?
Większość z nas w AA składało takie obietnice sobie i bliskim, ale nigdy ich nie potrafiliśmy dotrzymać. W AA powiedziano nam: “Po prostu spróbujcie nie pić dziś”. (Jeżeli nie będziemy pili dziś, to dziś nie możemy się upić).
TAK : : NIE
2. Czy chciałbyś, żeby ludzie zajęli się swoimi sprawami, a nie Twoim piciem i przestali mówić Ci, co masz robić?
W AA nie zajmujemy się mówieniem komukolwiek, co ma robić. Rozmawiamy tylko o naszym piciu, problemach i o tym, jak je rozwiązujemy. Chętnie Ci pomożemy, ale tylko wtedy, gdy TY będziesz tego chciał.
TAK : : NIE
3. Czy kiedykolwiek zmieniałeś rodzaj alkoholu, mając nadzieję, że to powstrzyma Cię odpicia? My próbowaliśmy wszystkiego: picia słabszych alkoholi, nawet piwa, picia tylko pod koniec tygodnia itp. Ale jeżeli piliśmy cokolwiek, co zawierało alkohol, w końcu upijaliśmy się.
TAK : : NIE
4. Czy w ciągu ostatniego roku, po przebudzeniu się, musiałeś skorzystać z “klina”? Czy potrzebowałeś kieliszka, aby rozpocząć dzień lub aby przestać się trząść. Jeżeli tak, jest to pewny znak, że nie pijesz “towarzysko”.
TAK : : NIE
5. Czy kiedykolwiek zazdrościłeś ludziom, którzy piją i nie wpadają z tego powodu w kłopoty? Często zastanawiamy się, dlaczego nie jesteśmy tacy jak większość ludzi, którzy mogą pić lub nie.
TAK : : NIE
6. Czy miałeś w ciągu minionego roku problemy wynikające z picia alkoholu? Bądź uczciwy w stosunku do siebie! Lekarze mówią, że jeżeli masz problem z alkoholem i ciągle pijesz, będzie zawsze tylko gorzej, a nigdy lepiej. W końcu umrzesz lub resztę życia spędzisz w zakładzie psychiatrycznym. Jedyna nadzieja to przestać pić.
TAK : : NIE
7. Czy Twoje picie powoduje kłopoty rodzinne? Przed przyjściem do AA uważaliśmy, że pijemy z powodu innych ludzi lub z powodu kłopotów rodzinnych. Nie byliśmy w stanie zrozumieć, że to właśnie nasze picie pogarsza wszystko. Picie nigdy i nigdzie nie rozwiązywało żadnych problemów.
TAK : : NIE
8. Czy kiedykolwiek próbowałeś wypić na przyjęciu “jeszcze jeden kieliszek”, bo ciągle było Ci za mało? Większość z nas wiedząc, że idzie na przyjęcie z alkoholem, jeszcze przed wyjściem z domu piła coś “dla kurażu”. A jeżeli na przyjęciu było “za mało” alkoholu, szukaliśmy innego miejsca, by wypić więcej.
TAK : : NIE
9. Czy wmawiasz w siebie, że możesz przestać pić kiedykolwiek chcesz, mimo że upijasz się wbrew swej woli? Wielu z nas oszukiwało się, że pijemy, bo chcemy. Po przyjściu do AA dowiedzieliśmy się, że kiedy zaczynaliśmy pić, nie mogliśmy już przestać.
TAK : : NIE
10. Czy kiedykolwiek nie byłeś w pracy lub w szkole z powodu picia alkoholu? Wielu z nas stwierdza teraz, że często usprawiedliwialiśmy się chorobą, a prawda była taka, że albo mieliśmy kaca, albo byliśmy pijani.
TAK : : NIE
11. Czy miałeś “urwane filmy”? “Urwany film” to godziny i dni picia, gdy nie możemy sobie przypomnieć, co się wtedy z nami działo. Dopiero po przyjściu do AA dowiedzieliśmy się, że jest to wyraźny znak picia alkoholowego.
TAK : : NIE
12. Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że Twoje życie byłoby lepsze, gdybyś nie pił? Wielu z nas zaczęło pić, ponieważ po alkoholu życie wydawało się lepsze, przynajmniej na chwilę. Po przyjściu do AA zrozumieliśmy, że zostaliśmy schwytani w pułapkę. Piliśmy, żeby żyć i żyliśmy, aby pić. Byliśmy chorzy i zmęczeni z powodu bycia chorymi i zmęczonymi.
TAK : : NIE
Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu.
Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Nie ma w AA żadnych składek ani opłat, jesteśmy samowystarczalni poprzez własne dobrowolne datki.
Wspólnota AA nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją, nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów.
Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu.
Polecamy…